Backlink Satın Al

Tanıtım Yazısı Nedir? Hangi Sitelerden Tanıtım Yazısı Alınmalı

Web sitelerinin ve markaların dijital dünyada daha fazla tanınmasını sağlayan tanıtım yazısı ve bültenler nedir? Nasıl kullanılmalıdır ve tanıtım yazısı hangi sitelerden ne zaman alınmalıdır tecrübelerimizi sizin için derledik ve anlattık.

Tanıtım Yazısı Nedir? Hangi Sitelerden Tanıtım Yazısı Alınmalı

Web sitelerinizin ve markalarınızın rakiplerinizin önüne geçmesini ister misiniz? Tanıtım yazıları, tümüyle firmanızdan bahseden ve istediğiniz bağlantılar ile mevcut yayınlanan sitenin okuyucularının dikkatini çekmesi sağlanan haberler veya blog yazılarıdır. Günümüzde tanıtım yazıları genellikle seo uzmanları tarafından kullanılmaktadır ve Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında arama sonuçlarında seo danışmanlığını aldıkları sitenin daha üst sıralarda yer alması için backlink sağlamak amacı ile tanıtım yazısı satın alma yapılır.

Tanıtım Yazısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birçok blogda veya yazıda tanıtım yazısı almak hakkında bir çok bilgi görmüş olabilirsiniz. Kimileri sürekli olarak backlink alınması gerek diyebilir ama bir çoğunluğu kaliteli ve az link almanız gerektiğini savunmaktadır. Bize göre, eğer yeterli çalışma ve özveri gösterilirse iki yöntemi harmanlamak mümkün ve çok daha etkilidir. Çünkü;

Çok backlink almak ama sitenizin gösterilen bağlantıların sayısı kadar kaliteli olmaması bariz bir spam durumudur. Herkes sizden bahsediyor ama sizin belirli bir elle tutulur başarınız yok. Biz bile bir web sitesini gezerken 3 5 dakikada çöp mü yoksa gerçekten hit alan bir sitemi olduğunu 3 5 sorgu sonrasında anlayabiliyoruz. Google botları bunu her gün yüzlerce kez yapıyor. Bu nedenle çok backlink almadan önce azda olsa ziyaretçi sayımızı sosyal medya veya organik yöntemlerle güçlendirmemiz gerekli. Sıfırdan bir web sitesine kesinlikle tanıtım yazısı almayın.

Tanıtım Yazısı Hangi Sitelerden Alınması Gerekir?

Tanıtım Yazılarında Spam Score Önemi?

Ücretli ve Ücretsiz Tanıtım Yazısı Farkları